Творчий шлях генія: Андрій Олегович Катрус


Hapoдився в Києві в сім’ї науковців Галини Михайлівни Деркачови і Олега Олександровича Катруса* в 1959 році, з дитинства цікавився малюванням і фізикою. В юності, для захисту друзів від несправедливостей, Андрій Олегович завзято вивчав бокс. Батьки бажали щоб Андрій вчився тенісу, в тенісній секції під керуванням знаменитого тренера Олександра Федоровича Карпенка. Швидко вивчив англійську мову, мову Beatles, Rolling Stones і BBC.

По закінченню школи, Андрій Олегович поступає до Київського Політехнічного Інституту на Інженерно-Фізичний факультет . Але, вже тут виявляє свою чітку протирадянську позицію. За це він заплатив власним здоров’ям, і на рік відступив від навчання в КПІ, звалився з інфарктом від предмету марксистсько-ленінська філософія.

Було фінансово важко, довелося працювати вантажником, перекладачем, він впевнився в тому, як радянська влада любить простих працівників-вантажників.

Всюди Андрій Олегович бачив, ніби приховані від пересічних громадян, сторони, грані життя, про що і писав, роповідав((бурчав)) своїм друзям.

Далі Андрій продовжив освіту. Закінчив інститут і працював в наукових закладах. В 1979 році одружився з Іриною Вікторівною Катрус, в якої батько був ветераном війни. В 1981 р. у них народився син Антон.

Займаючись науковими дослідженнями, йому довелося програмувати мовою Fortran, PL1, кібернетика допомагала автоматизувати складні розрахунки. Андрій Олегович завжди покупав, вивчав, дарував багато книжок різної тематики.

В 1991 святкував розвал підлого Радянького Союзу. Але, через економічні проблеми, інженерно-фізичну діяльність під проводом держави довелося відкласти.

Програмував в Науково-технічній фірмі Інтес, гостро відчував ідиотизм qwerty/йцукен-клавіатури, то ж виникла ідея Позитивної клавіатури.

Перекладав американцям приблизно 10 років, постійно покращував свій перекладацький рівень, захопився вивченням Біблії.

Відмовився від вживання м’яса в 1997 році.

С 2002 по 2013 був членом руху “Звенящие кедры Украини”, практично цікавився створенням духовно-багатого родового маєтку.

В 2018 було створено сайт geniusideas.com.ua, ідея позитивної клавіатури поринула в маси. Межигірський ліцей м. Київа і Київський Інститут Бізнесу і Технологій(КІБІТ) допомогли реалізувати ідею “Позитивна клавіатура”.

* Під час ВВ війни Галина Михайлівна перебувала поблизу Курської Дуги, а Олег Олександрович ріс у пошматованому війною Ростові, це дуже вплинуло на їх здоров’я, хоча вони і не хотіли цього визнавати.